wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Informacja o firmie WADER & WOŹNIAK

Informacja o firmie WADER & WOŹNIAKWader –Woźniak - 100% polska firma produkcyjna

Niebiesko-żółty znak Wader na zabawkach – cieszy się zaufaniem rodziców od 32 lat!

Początki marki Wader w Polsce sięgają przełomu lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku.
Zaczęliśmy – od samochodu, a potem samochodu z przyczepą towarową. Potem doszedł drugi model auta w tej samej skali oraz przyczepka campingowa i przyczepka z motorówką. I to umiłowanie do pojazdów pozostało z nami do dziś…
Sprzedajemy najwięcej samochodów z tworzywa sztucznego dla dzieci w Polsce, a zabawką, która jest najbardziej rozpoznawalna dla naszej marki jest Wywrotka Gigant – solidny pojazd o udźwigu 150kg! – mówi Marcin Woźniak – prezes Wader-Woźniak, największej polskiej firmy produkującej zabawki z tworzyw sztucznych i wyłączny właściciel nazwy Wader w Polsce.
To właśnie zabawki z żółtoniebieskim znakiem od 26 lat cieszą się uznaniem rodziców i dzieci w Polsce i na świecie.
Firma Wader-Woźniak z fabryką w Dąbrowie Górniczej (woj. Śląskie), została założona w 1990 roku przez Ryszarda Woźniaka oraz Hermana Wadera. W 2012 roku rodzina Woźniaków wykupiła udziały od niemieckiego partnera i stała się w pełni polską rodzinną firmą. W ciągu ćwierćwiecza rodzina Woźniaków stworzyła jedną z najbardziej rozpoznawalnych i lubianych marek w branży zabawkarskiej w Polsce, a niebiesko–żółte logo na zabawkach - gwarancją ich jakości, bezpieczeństwa i wytrzymałości.
„Niezniszczalne” jak często są określane zabawki Wader, swoje właściwości zawdzięczają wysokiej jakości tworzywa sztucznego oraz barwników, z których powstają. Dzięki temu są chronione przed wpływem słońca i warunków atmosferycznych, a także są niezwykle odporne nawet na gwałtowne uderzenia.

Każda zabawka na etapie powstawania jest sprawdzana pod kątem nie tylko funkcjonalności i walorów edukacyjnych, ale również, w niektórych przypadkach przede wszystkim – całkowitego bezpieczeństwa użytkowania, czasami nawet daleko powyżej obowiązujących norm.
Co najmniej raz w roku każdy produkt badany jest w autoryzowanych laboratoriach unijnych.
„Od początku działalności najważniejszymi cechami naszych wyrobów jest ich jakość oraz bezpieczeństwo użytkowania, na które klienci zwracają wielką uwagę. To właśnie dzięki tym cechom jesteśmy rozpoznawalni na tle konkurencji i dzięki nim odbiorcy wybierają nasze produkty.
W przypadku naszej marki oprócz tego, że jest doceniana za solidność, bezpieczeństwo, kolorystykę i to, że jest polskim producentem dochodzi jeszcze aspekt „sentymentalny”, bo żółtoniebieskiemu znakowi Wader rodzice ufają już od 26 lat.
Dlatego chcemy, aby Klienci odwiedzający sklepy mieli możliwość zidentyfikowania produktów WADER-WOŹNIAK po ich prawidłowym niebiesko-żółtym logo dzięki czemu mają gwarancję zakupu naszego oryginalnego produktu. - podkreśla Marcin Woźniak.
Firma Wader-Woźniak dba, by jej produkty inspirowały do twórczej zabawy, sprzyjały aktywności, odkrywaniu nowych umiejętności i przynosiły radość. Gwarantowane jest to testami, jakie przeprowadzają najbardziej wymagający eksperci – dzieci, które wybierają polskie zabawki Wader i sprawdzają je w zabawie w domach, przedszkolach, na podwórkach, każdego dnia na całym świecie!

Ryszard Woźniak rozpoczął produkcję zabawek już w latach 60-tych ubiegłego wieku, pod szyldem Zakładu Rzemieślniczego.
W latach 80-tych, w poszukiwaniu nowych wzorów i urządzeń jeździł między innymi do Niemiec gdzie poznał Hermana Wadera, właściciela niemieckiej firmy rodzinnej produkującej zabawki. W 1989 r. panowie postanowili stworzyć spółkę z kapitałem polskim i niemieckim, aby móc produkować najlepsze jakościowo zabawki za rozsądną cenę. I tak w roku 1990 w Dąbrowie Górniczej w województwie śląskim powstała firma Wader-Woźniak.
W 2012 r. niemiecka firma ogłosiła upadłość, a rodzina Woźniaków wykupiła udziały partnerów w przedsiębiorstwie i od 4 września 2012 firma Wader-Woźniak jest przedsiębiorstwem w 100% polskim.
Niemiecki znak Wader Quality Toys został zakupiony do Republiki Białoruskiej i wszystkie czynności jakie są obecnie podejmowane względem znaku Wader Quality Toys, nie dotyczą polskiego producenta Wader-Woźniak sp. z o.o.
Firma Wader-Woźniak pozostaje jedynym unijnym producentem posługującym się niebiesko-żółtym logo Wader, znanym klientom w Polsce od początku swojego istnienia czyli od 30 lat. Firma Wader nie ponosi odpowiedzialności za jakość i bezpieczeństwo zabawek produkowanych na Białorusi.
Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl